יוקר המחייה בתל אביב

קשה לשים על כך את האצבע באופן מובהק, אך בישראל חלה תפנית משמעותית בשנים האחרונות בכל הנוגע להוצאות משקי הבית היומיומיות. בעוד שבמקומות רבים ברחבי העולם יוקר המחייה מאמיר ושובר שיאים חדשים, נראה כי בישראל באופן ספציפי חלה עלייה חדה ואף לא פרופורציונלית בענפי שיווק ומוצרים ספציפיים, ובאופן שמקשה על כל משקי הבית ללא יוצא מן הכלל.

כך למשל, אמנם מחירי המזון הבסיסי נמצאים בפיקוח ומחירי הבגדים אף הם תואמים את העלויות הקיימות במותגים השונים בעולם, אך מחירי הפירות והירקות בארץ הם גבוהים יחסית למדינות אחרות בעולם, כולל כמובן אירופה וארצות הברית. נוספים לכך נתונים גבוהים באופן משמעותי אודות שיעור המס הגבוה על רכבים מיד ראשונה (100%!), מחירי הנדל"ן, האלכוהול, הסיגריות, מוצרי הפארם ועוד.   

האם בכל הארץ יוקר המחייה זהה?

יותר ויותר אנשים מבינים כי יוקר המחייה אינו אחיד בין כל הערים והאזורים בארץ. על אף היותה מדינה קטנה שבה הערים השונות קרובות זו לזו יחסית, ישנם פערים גדולים מאד בין עיר לעיר ובפרט בין אוכלוסיה לאוכלוסיה. כך באופן יחסי, על פי רוב סופרמרקטים ואפילו מתחמי קניות שלמים המיועדים למגזר הערבי או החרדי יציעו מחירים זולים יותר למוצרים השונים, ואילו ככל שמתקרבים יותר למרכז הארץ כך יעלו לרוב המחירים עבור המוצרים השונים, כאשר גולת הכותרת בהקשר זה היא כמובן תל אביב.

מלונות במרכז ובצפון מלונות המונגשים לאורחים בעלי מוגבלויות מתמידים עם וותק רב שיודעים

האם יוקר המחייה בתל אביב באמת גבוה כל כך?

נתונים רשמיים של הלמ"ס וחברות מחקר אחרות מראים שוב ושוב את מה שכל תושבי תל אביב יודעים כבר מזמן: כמעט ואין מוצר או שירות הניתן בתל אביב שלא ניתן יהיה למצוא לו מקבילה זולה יותר, לעתים אף בעשרות אחוזים, בערים אחרות בארץ. בין ההשוואות המוכרות בנוגע לתעריפים הגבוהים בתל אביב ניתן למנות שעת עבודה בניקיון למשל, נסיעה במונית בעיר או אפילו שעת שמרטפות בגילאי תיכון.

עם זאת, יש לזכור כי בעוד יוקר המחייה בתל אביב מצביע באופן מובהק על רמת הוצאות גבוהה, כך בהתאמה רמת ההכנסות נחשבת לגבוהה לעומת אזורים אחרים בארץ. מעבר ליוקרן של לשעות עבודה בסיסיות כפי שתואר קודם, גם השכר הממוצע בתל אביב הוא גבוה יחסית לשאר הארץ – והחוכמה טמונה במציאת האיזון והנוסחה הנכונה בין השניים.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן