חקירה: עסקי מזון בת"א שיחדו מפקח במשרד הבריאות

על מה לעולם לא תוותרו כאשר תצאו למקום חדש לצורך בילוי? גם אם השירות לא יתברר כידידותי מאד או שהמנות לא יהיו מוצלחות כמו שקיוויתם, יש עובדה אחת שתוכלו להתנחם בה, והיא שהמקום נקי והיגייני ברמה מספקת. הרי בדיוק לשם כך נועדו פקחי הבריאות על ענף המזון, לא? ובכן, עבור מפקח בריאות אחד וכמה עסקים בתל אביב, התשובה לכך קיבלה פרשנות אישית ולא במובן הטוב של המילה.

עסקי מזון בת"א שיחדו מפקח במשרד הבריאות

במסגרת חקירה מקיפה וסמויה שבוצעה בתחילת שנת 2019 בתל אביב, התברר כי אחד הפקחים האמונים על ענף המזון מטעם משרד הבריאות בעיר קיבל שוחד מכמה מסעדנים שונים, בתמורה להנעת תהליכים וקידום אישורים שונים הנוגעים אליהם מול המשרד. בהודעה הרשמית שפורסמה אמנם לא הובאו פרטים אודות ליקויים בריאותיים שנמצאו באותן מסעדות, וזאת בעיקר בשל מיקודה של החקירה בעבירות השחיתות שהתקיימו בה, אולם מטבע הדברים יש לשער כי נמצאו בהן גם ליקויים ופגמים שכאלה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מבחר הסוויטות והחדרים המוצעים במלונות בעלי הבחנה מקצועית עם ארגון

מי האשם?

מעבר לשאלה התברואתית והפגיעה האפשרית בבריאותם של הסועדים, נשאלת כאן שאלה רחבה ומקיפה הרבה יותר: לא פעם כאשר מתגלות פרשיות שוחד שכאלה, נשאלת השאלה על מי מוטלת האחריות המוסרית למעשה. בעוד שמבחינה משפטית ברור כי האשמה העיקרית מוטלת על מקבל השוחד – שכן בידיו הכוח ואחריותו המקצועית מוטלת על כלל האוכלוסיה – עדיין יש מקום לתהות אודות אמינותם ומוסריותם של נותני השלמונים, והאם כדאי להמשיך לקבל מהם שירות (או שיש לסגור אותם כליל?).

אך עם זאת, ניכר כי במקרה הזה לא היה הרבה מקום לספק אודות מושא האשמה העיקרי, הן מבחנה משפטית והן מבחינה מוסרית, כיוון שעל פי הדיווחים אותו מפקח שידל את העסקים השונים בתל אביב שהיו באחריותו להעניק לו טובות שונות תמורת קידומם, וזאת תוך פגיעה מכוונת ומודעת בעסקים האחרים שסירבו לעשות זאת.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן