מוקד הסיוע לנוער נסגר ותושבי פלורנטין כועסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מה הייתם עושים לו היו סוגרים את הגינה השכונתית שאתם מבלים בה עם ילדיכם, בלי שום התרעה מוקדמת? עבור תושבי שכונת פלורנטין בתל אביב לא מדובר בתסריט דמיוני, אלא במציאות שהכתה בהם כרעם ביום בהיר, לאחר שפקח מטעם עיריית תל אביב החליט לסגור מקלט ציבורי ששימש כשמחקיה ומועדון נוער, בשל כשלי בטיחות.

סגירת המועדון

את המועדון מפעילה עמותת מהפך הפועלת במספר מוקדים ברחבי הארץ, ועד לסגירת המועדון התקיימה בה פעילות באופן רציף – כמרכז עזרה בהכנת שיעורי בית לבני נוער, וכמשחקייה לפעוטות שלוש פעמים בשבוע. ההחלטה על סגירתו של המרכז נלקחה בעקבות ביקור של פקח במקום שביצע בדיקת בנוגע לשמירה על תקני הבטיחות, ובסופה נקבע כי המקום אינו ראוי לאחזקה על ידי העמותה כיוון שבבדיקת הבטיחות לא נמצאו מטפים לכיבוי אש.

המאבק לפתיחת המרכז מחדש

סגירת המרכז הביאה עימה תגובת נגד מיידית: עמותת מהפך ציידה את המקלט במטפים יומיים לאחר מכן, והורים תושבי השכונה פנו במספר דרכים לבכירים בעירייה במטרה לפתוח מחדש את המוקד. העירייה מצידה החליטה שלא לפתוח מחדש את המועדון בשלב זה, בשל העובדה כי אין שליטה על פעילויות ונדליסטיות ההורסות את המקום.

מי האשם?

תגובתה של עיריית תל אביב נראית תמוהה, שכן המניע לסגירת המקלט מלכתחילה היה על פניו בטיחותי – וממכתב ההודעה נמסרה סיבה אחרת שלא ניתנה קודם לכן. יתרה מכך, מתגובת העירייה מובן כי נמסרה לגורמים הרלוונטיים הידיעה כי המרכז צויד במטפים מחדש – וכעת משנסגר המועדון ואיש אינו אחראי לו ספק רב אם יהיה מי שידאג לשמור על אחזקתו של ולעמוד בכל תקני הבטיחות מיוזמתו שלו.

כך, יש מי שמפנים אצבע מאשימה כלפי עיריית תל אביב וטוענים כי מדובר במעשה מכוון, שנועד להצר את צעדיהם של הפעילים בשכונה ולהקשות על חיי התושבים עוד יותר, במצב שמוגדר קשה מספיק לכל הדעות כבר תקופה ארוכה. מעבר לכך, מעשי הוונדליזם שמהם סובלת השכונה עשויים להצביע על תופעת הזנחה קשה ורחבת היקף הרבה יותר, כפי שניכר באינספור שכונות מצוקה אחרות בארץ ובעולם.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן