כך מרסקים את השכונות בדרום תל אביב

בשנת 2013 ניתן לעיר תל אביב (או לפחות לחלקים נרחבים ממנה) הכינוי הרשמי שדבק בה מזה כמה עשורים טובים: העיר הלבנה. מדובר למעשה בהכרזה שנעשתה על ידי ארגון אונסק"ו לפיה למעלה מ- 4,000 מבנים בעיר יהיו מיועדים מעתה והלאה לשימור בשל סגנונם האדריכלי הייחודי (הסגנון הבינלאומי), מודל ארכיטקטוני שרווח בעיקר באירופה בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה.

הכרזה תמימה?

בעוד שההחלטה התקבלה בשמחה רבה על ידי העירייה ותושבי האזורים המיועדים לשימור, יש מי שלא היו מופתעים מהצעד ולמעשה ראו בו צעד נוסף באפליה מתמשכת הנעשית באופן מכוון נגד השכונות הדרומיות בעיר – שכן מבנים בסגנון הבינלאומי מצויים בכמויות נרחבות מאד גם בדרום העיר תל אביב, אלא שאלה לא נכללו בהכרזה של אונסק"ו ואף לא הוצעו להיכלל בה מלכתחילה.

המחדלים שלא ניתן להסתיר

מלבד חשיפת תקציבי העירייה המעידים באופן מובהק על הבדלי הקצאות אדירים בין הצפון לדרום בכל מערך שהוא – תשתיות, חינוך, שיטור, שירות לתושב ועוד. מספיק לשוטט ברחובות נווה שאנן, שפירא או יפו כדי להבין במראה עיניים עד כמה גבוהה רמת ההזנחה – עד כי קשה להאמין כי מדובר באותה עירייה הדואגת לשדרות רוטשילד, מתחם שרונה או בנייני הפאר הנבנים בצפונה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות יוקרה המתמחים באירוח אישי בעלי ניסיון רב בתחום

צעד נוסף באפליה מתמשכת

מי שנובר בהיסטוריה של דרום תל אביב ובפרט בהחלטות התכנוניות והנדלניות שנעשו באזור יכול למצוא אינספור החלטות תמוהות בלשון המעטה, המעידות על הזנחה שנבעה מבורות מבקרה הטוב ואפליה מכוונת במקרה הרע – לפיהן אזורים שלמים הופקרו לטובת קבלנים בנזיד עדשים, תכניות פיתוח שמעולם לא אושרו, וצעדים משמעותיים שביקשו לבלום את הדרדרות השכונות פשוט לא ננקטו, גם אם הוגשו תכניות אופרטיביות לביצועם.

מה האינטרס?

כמו בהרבה מקרים מצערים אחרים, תל אביב מפגינה היטב את המודל הכלכלי ההרסני הרווח כיום בחברות אולטרה קפיטליסטיות, בהן המפואר והאיתן למעשה רוכב על גבו של החלש והמדוכא, ושיווקה של העיר תל אביב למילון תיירים מרחבי העולם למעשה בא על חשבונם של תושבי השכונות הנדחקים לפינה יותר ויותר מדי שנה בשנה.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן