קיימים סוגים רבים ומגוונים של דיאטות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

קיימים סוגים רבים ומגוונים של דיאטות. החביבה והנפוצה ביותר היא דיאטת שומרי משקל

מה היא הדיאטה של שומרי משקל? על פי איזו שיטה היא עובדת? האם היא מועילה?

דיאטת שומרי משקל היא דיאטה העובדת באמצעות שיטת הניקוד. כלומר, כל סוג אוכל מקבל את הניקוד שלו, כאשר לכל אדם יש את מספר הניקוד המקסימלי אליו יכול להגיע ביום. 

בעצם, אדם יכול לאכול כל מה שרוצה עד גבול הנקודות שלו לכל יום, כאשר המטרה היא לאכול כמה שיותר מוצרים בריאים ומשביעים.

שיטת הדירוג מסודרת על פי המרכיבים שיש בכל מזון ומזון, למשל על פי כמות החלבון שמכיל, שומן, ברזל, ויטמינים, פחממות וסיבים תזונתיים. כך, למשל, ירקות הינם אפס נקודות, כך שאדם יכול לאכול מהן כתאוות נפשו, בעוד מזונות מעובדים יותר מקבלים יותר נקודות.

יחד עם שיטת הנקודות, מקבל המשתתף בדיאטה גם תפריט מומלץ הבנוי בהתאם אישי אליו ועל פי שיטת הנקודות, כאשר על פי השיטה, ניתן ומומלץ להנות מדיי פעם מ"פינוק" כמו חלה בשבת, חתיכת עוגה וכד', וזאת על מנת למנוע תסכול.

מי שמבצע פעילות גופנית במסגרת הדיאטה הזו, מקנה לעצמו תוספת נקודות לתקציב הנקודות היומי, שכן תוספת של פעילות גופנית למעשה שורפת קלוריות, כך שיכול "לזכות" בנקודות מזון נוספות.

שילוב של פעילות גופנית ידועה בתור מסייעת לכל דיאטה שתבחר, כאשר היא מסייעת הן בהמסת שומנים והן בהצרת היקפים, שאלו הן גם חלק מהמטרות בגינן מתחילים אנשים בדיאטות.

הצרת היקפים והמסת שומן לא יכולים להתבצע באמצעות שינוי תזונתי בלבד. חובה לשלב פעילות גופנית, שכן השילוב של השניים יוביל הן לירידה מוצלחת במשקל, הן לבניית וחיטוב הגוף והן למצב בריאותי תקין ומיטבי.

כמו כן, שילוב של דיאטה וכושר גופני וודאי שיסייע באופן מיטבי הן בהסרת שומנים בגוף, מכל חלקי הגוף, והן בהצרת היקפים.

על כן, שילוב של דיאטת שומרי משקל, בשילוב של פעילות גופנים מוקפדת ומוצלחת, יכולים להוביל לתוצאה מנצחת של חיטב הגוף, בריאות, הצרת היקפים והמסת שומנים, באופן מיטבי ומוצלח ביותר.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן