מי צודק יותר הפגום או הצודקת

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

ראיתם רכב חונה עם שוקולד על השמשה? ראיתם את זה שוב ושוב ולא הבנתם מה העניין? כנראה שלא הכרתם את קבוצת אבא פגום לעומקה. כאשר אדם מהקבוצה רואה רכב עם המדבקה של הקבוצה, הוא מניח משהו משמח על השמשה כמו שוקולד או חטיף על מנת לעודד ולחזק את החבר בקהילה (ההולכת וגדלה).

אבא פגום

מדובר בקבוצה של אבות אשר תומכים זה בזה ומתייעצים זה עם זה בכל נושא שקיים כאשר מה שמחבר בין חברי הקבוצה הינה העובדה שהם אבות במהלך שנות המילניום בהן לטענתם, האבות כבר אינם אותם אבות כמו פעם וההורות השתנתה.  מכיוון שבמציאות של ימנו וגם כאשר יש לנו טלפונים ניידים, קשה לשמור על קשר עם חברים קרובים, חברי הקהילה הוירטואלית "אבא פגום" טוענים ששמירת הקשר וגם הכרת חברים חדשים הפכה לקלה בהרבה.

הצודקת

הקונטרה של קבוצת הפייסבוק והקהילה של "אבא פגום" אשר פונה בעיקר לאבות, נקראת "הצודקת". הקבוצה החלה את דרכה לאחר שנשים ראו את קהילת אבא פגום ורצו ליצור לעצמן קבוצה מקבילה ולמעשה, גם שמה של הקבוצה נובע מהשיחות באבא פגום. האבות באבא פגום קוראים לפעמים לנשים שלהן "הצודקת" וכך גבר יכול לנהל שיחה בכך שיאמר "הצודקת שלי אמרה…". ברגע שקמה הצודקת, היא הפכה לפופולארית באופן מידי וכבר לאחר כמה חודשים הקבוצה מנתה עשרות אלפי נשים. גם לקבוצה הזו יש מדבקות לאוטו וחולצות וגם הן מקיימות מפגשים לחברות הקבוצה.

אז מי צודק?

בעוד שהאבות של היום יכולים להרגיש קצת מסורסים ושתפקידם איננו כתפקיד שהיה לאבותיהם, גם האימהות של היום יכולות להרגיש דברים זהים ולפעמים ש"הן לובשות את המכנסיים בבית". אין ספק שיוצר הפגום, כאשר הקים את הקבוצה השמיע כל של רבים ומסיבה זו אין זה מפתיע שהקבוצה נחלה הצלחה כה רבה ואף הגיעה לכדי קהילה של ממש. בסופו של דבר, שתי הקבוצות מקיימות מחוות הדדיות ביניהן וכך כמו שכאשר פגום רואה מכונית של פגום הוא משאיר מתנה ופתק, כך גם צודקת תשאיר פתק על רכב של פגום ולהפך.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן