טיול ברכיבה על אופניים חשמליים ב"עין עבדת"

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

טיול ברכיבה על אופניים חשמליים ב"עין עבדת"

"עין עבדת", הינה נווה מדבר בתוך שטחי המדבר בדרום. "עין עבדת", הינה מקום מיוחד במדבר היבש. גם בחודשי הקיץ החמים והיבשים, ניתן לראות מים גבים, ולעיתים אף זרם דק של מים במפל. למעשה, המכתשים של "עין עבדת", נוצרו מזרימה וסחף של המים. הזמן המומלץ ביותר לרכיבה, הוא שעות הבוקר. בשעות אלו, יש הצללה טבעית בשמורה. הקירות נותנים צל. לכן, בשעות האלו, ניתן לראות בקלות את היעלים המסתובבים במקום.
עצי צפצפה ואלה אטלנטית בדרום:

את הרכיבה שלנו על אופניים חשמליים, נתחיל דווקא ליד "עין מור". ישנם 2 מקומות בנגב בהם ניתן לראות עצי צפצפה צומחים: מקום אחד הוא "עין מור", ומקום שני הוא: "עין שביב". הצפצפות אותן תראו, נקראות "צפצפות פרת". עצים אלו, נחשבים לעצי הצפצפה הדרומיים ביותר בכל העולם. עץ נוסף מיוחד אותו ניתן לראות ב"עין מור", הוא עץ "אלה אטלנטית".
רכיבה בקניון:

במהלך הסיור, נרכב על אופניים חשמליים בקניון. אין כוונתנו כמובן לרכיבה על האופניים בתוך מרכז קניות. כוותנו לקניון מהטבע, קניון עבדת. סלעי הקניון, עשויים מקרטון וגיר. תוך כדי רכיבה, תוכלו לראות הרבה יעלים מסתובבים חופשי מסביבכם. במהלך הרכיבה, תראו עץ אלה אטלנטית עתיקה. במהלך הרכיבה, ניתן להתרשם מהמערות הטבעיות שנוצרו במקום.
רכיבה בעיר עבדת הנבטית:

הטיול שלנו מתחלק ל2 חלקים: החלק הראשון של הרכיבה על אופניים חשמליים, הוא בקניון עבדת. החלק השני, יהיה בעיר הנבטית העתיקה "עבדת". במהלך הרכיבה, תוכלו לראות את שרידי בית המרחץ הרומי העתיק שפעל במקום. בחלק מהחדרים בבית המרחץ, היו מים בעלי טמפרטורה קרה, ובחלק מהחדרים היו מים שהטמפרטורה שלהן הייתה חמה.
שכונת מגורים פעילה בלב המדבר:

אם תבחרו לסייר באמצעות אופניים חשמליים בין כל שרידי העיר הנבטית, תוכלו להתרשם שבמקום הייתה עיר פעילה ותוססת. במקום פעל יקב עתיק, בו הפיקו יין באמצעות דריכה על ענבים בתוך גת. בעיר פעל מחנה צבאי. חלק מהמערות באתר שימשו למערות מגורים. הטרסות, משמשות עדות לחקלאות טרסות עתיקה שפעלה במקום.
לסיכום:

נתנו במאמר טעימה מועטה של אחד משמורות הטבע היפות במדבר הנגב, ומחיים של עיר שלמה עתיקה שפעלה בתוך "רמת עבדת".

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן