טיול ברכיבה על אופניים חשמליים ב"עין עבדת"

טיול ברכיבה על אופניים חשמליים ב"עין עבדת"

"עין עבדת", הינה נווה מדבר בתוך שטחי המדבר בדרום. "עין עבדת", הינה מקום מיוחד במדבר היבש. גם בחודשי הקיץ החמים והיבשים, ניתן לראות מים גבים, ולעיתים אף זרם דק של מים במפל. למעשה, המכתשים של "עין עבדת", נוצרו מזרימה וסחף של המים. הזמן המומלץ ביותר לרכיבה, הוא שעות הבוקר. בשעות אלו, יש הצללה טבעית בשמורה. הקירות נותנים צל. לכן, בשעות האלו, ניתן לראות בקלות את היעלים המסתובבים במקום.
עצי צפצפה ואלה אטלנטית בדרום:

את הרכיבה שלנו על אופניים חשמליים, נתחיל דווקא ליד "עין מור". ישנם 2 מקומות בנגב בהם ניתן לראות עצי צפצפה צומחים: מקום אחד הוא "עין מור", ומקום שני הוא: "עין שביב". הצפצפות אותן תראו, נקראות "צפצפות פרת". עצים אלו, נחשבים לעצי הצפצפה הדרומיים ביותר בכל העולם. עץ נוסף מיוחד אותו ניתן לראות ב"עין מור", הוא עץ "אלה אטלנטית".
רכיבה בקניון:

במהלך הסיור, נרכב על אופניים חשמליים בקניון. אין כוונתנו כמובן לרכיבה על האופניים בתוך מרכז קניות. כוותנו לקניון מהטבע, קניון עבדת. סלעי הקניון, עשויים מקרטון וגיר. תוך כדי רכיבה, תוכלו לראות הרבה יעלים מסתובבים חופשי מסביבכם. במהלך הרכיבה, תראו עץ אלה אטלנטית עתיקה. במהלך הרכיבה, ניתן להתרשם מהמערות הטבעיות שנוצרו במקום.
רכיבה בעיר עבדת הנבטית:

הטיול שלנו מתחלק ל2 חלקים: החלק הראשון של הרכיבה על אופניים חשמליים, הוא בקניון עבדת. החלק השני, יהיה בעיר הנבטית העתיקה "עבדת". במהלך הרכיבה, תוכלו לראות את שרידי בית המרחץ הרומי העתיק שפעל במקום. בחלק מהחדרים בבית המרחץ, היו מים בעלי טמפרטורה קרה, ובחלק מהחדרים היו מים שהטמפרטורה שלהן הייתה חמה.
שכונת מגורים פעילה בלב המדבר:

אם תבחרו לסייר באמצעות אופניים חשמליים בין כל שרידי העיר הנבטית, תוכלו להתרשם שבמקום הייתה עיר פעילה ותוססת. במקום פעל יקב עתיק, בו הפיקו יין באמצעות דריכה על ענבים בתוך גת. בעיר פעל מחנה צבאי. חלק מהמערות באתר שימשו למערות מגורים. הטרסות, משמשות עדות לחקלאות טרסות עתיקה שפעלה במקום.
לסיכום:

נתנו במאמר טעימה מועטה של אחד משמורות הטבע היפות במדבר הנגב, ומחיים של עיר שלמה עתיקה שפעלה בתוך "רמת עבדת".

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המספקים שירותי כרטיסים וארגון סיורים מקצועיים בחסות רשת המלונות
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן