רכיבה על אופניים חשמליות במסתרי שמורות טבע

רכיבה על אופניים חשמליות במסתרי שמורות טבע

יש שמורות טבע גלויות. כבר מרחוק, רואים את השמורה, ואת היופי שלה. אולם, יש שמורות טבע נחבאות. שמורות נסתרות שקשה לראות אותן. שהן נחבאות בתוך שיחים עבותים, או מאחורי צוקים. אחת משמורות הטבע הללו, היא שמורת חוף השרון. מאחורי הצוקים של חוף השרון, מסתתרת לה שמורת טבע יפיפייה, עם חוף, סלעים, צמחיה וחיות בר. תוכלו לרכב על אופניים חשמליות לאורך השמורה הנסתרת.
שמורת טבע יפיפייה נחבאת בין ערי המרכז:

במהלך הרכיבה על אופניים חשמליות לאורך רצועת החוף, תוכלו להתרשם משמורת טבע יפיפייה. צומחים בה צמחי מדבר, לצד צמחים נדירים כמו "אירוסי ארגמן", ולצד צמחים ים תיכוניים כמו קורנית וחצב. על מנת להגן על פינת הטבע היפה הנחבאת בלב הפועם של אזור המרכז, הוכרזה הרצועה כשמורת טבע. השמורה מהווה אזור טבע מרענן בתוך אזור השרון הצפוף.
חורשת האקליפטוסים…:

מומלץ לפתוח את טיול רכיבה על אופניים חשמליות בשמורה, בפיקניק על שולחנות הנמצאים בחורשת אקליפטוסים, הממוקמת 200 מטר מצפון לשער הכניסה אל השמורה. גם במהלך הרכיבה לאורך המסלול, ניתן לראות בנקודות שונות עצי אקליפטוס. האקלים הלח השורר באזור, ואדמת הכורכר, נותנים תנאים לצמיחת האקליפטוסים.
מתחנת הכוח באשדוד, ועד תחנת הכוח בחדרה:

מרכס הכורכר הנמצא בתחילת המסלול, ניתן להשקיף על נוף מרהיב של חבל ארץ נרחב. הנוף כולל את תחנת הכוח הנמצאת בעיר אשדוד, ועד תחנת הכוח הנמצאת בחדרה. ניתן לראות את רצועת קו החוף לאורך זה. יישובי השרון, פרוסים לנו בתצפית מהרכס. ניתן גם לראות את הרי השומרון הסמוכים לאזור השרון. הנחלים היורדים מהרי השומרון וזורמים אל הים, מתנקזים בין הרכסים של אדמת הכורכר. לכן, נוצרו ביצות רבות באזור השרון, אותן היו צריכים המתיישבים החלוצים לייבש.
סיום הטיול ברחצה בחוף געש:

את הטיול המיוחד של רכיבה על אופניים חשמליות בחוף השרון, מומלץ לסיים ברחצה בחוף געש. ניתן להתרחץ בחוף מחודש יולי, ועד לחודש דצמבר. החוף הינו חוף מוכרז. בחודשי הקיץ, באים לבקר בחוף צבי ים, המטילים ביצים בחוף.
לסיכום:

הבאנו לכם במאמר טעימה מרצועת חוף, המהווה שמורת טבע, ובית גידול למגוון רחב של צומח, וחיות בר.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מרכז ספא עם מבחר טיפולי גוף בריאות ויופי על ידי טובי המטפלים
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן