רכיבה על אופניים חשמליות במסתרי שמורות טבע

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

רכיבה על אופניים חשמליות במסתרי שמורות טבע

יש שמורות טבע גלויות. כבר מרחוק, רואים את השמורה, ואת היופי שלה. אולם, יש שמורות טבע נחבאות. שמורות נסתרות שקשה לראות אותן. שהן נחבאות בתוך שיחים עבותים, או מאחורי צוקים. אחת משמורות הטבע הללו, היא שמורת חוף השרון. מאחורי הצוקים של חוף השרון, מסתתרת לה שמורת טבע יפיפייה, עם חוף, סלעים, צמחיה וחיות בר. תוכלו לרכב על אופניים חשמליות לאורך השמורה הנסתרת.
שמורת טבע יפיפייה נחבאת בין ערי המרכז:

במהלך הרכיבה על אופניים חשמליות לאורך רצועת החוף, תוכלו להתרשם משמורת טבע יפיפייה. צומחים בה צמחי מדבר, לצד צמחים נדירים כמו "אירוסי ארגמן", ולצד צמחים ים תיכוניים כמו קורנית וחצב. על מנת להגן על פינת הטבע היפה הנחבאת בלב הפועם של אזור המרכז, הוכרזה הרצועה כשמורת טבע. השמורה מהווה אזור טבע מרענן בתוך אזור השרון הצפוף.
חורשת האקליפטוסים…:

מומלץ לפתוח את טיול רכיבה על אופניים חשמליות בשמורה, בפיקניק על שולחנות הנמצאים בחורשת אקליפטוסים, הממוקמת 200 מטר מצפון לשער הכניסה אל השמורה. גם במהלך הרכיבה לאורך המסלול, ניתן לראות בנקודות שונות עצי אקליפטוס. האקלים הלח השורר באזור, ואדמת הכורכר, נותנים תנאים לצמיחת האקליפטוסים.
מתחנת הכוח באשדוד, ועד תחנת הכוח בחדרה:

מרכס הכורכר הנמצא בתחילת המסלול, ניתן להשקיף על נוף מרהיב של חבל ארץ נרחב. הנוף כולל את תחנת הכוח הנמצאת בעיר אשדוד, ועד תחנת הכוח הנמצאת בחדרה. ניתן לראות את רצועת קו החוף לאורך זה. יישובי השרון, פרוסים לנו בתצפית מהרכס. ניתן גם לראות את הרי השומרון הסמוכים לאזור השרון. הנחלים היורדים מהרי השומרון וזורמים אל הים, מתנקזים בין הרכסים של אדמת הכורכר. לכן, נוצרו ביצות רבות באזור השרון, אותן היו צריכים המתיישבים החלוצים לייבש.
סיום הטיול ברחצה בחוף געש:

את הטיול המיוחד של רכיבה על אופניים חשמליות בחוף השרון, מומלץ לסיים ברחצה בחוף געש. ניתן להתרחץ בחוף מחודש יולי, ועד לחודש דצמבר. החוף הינו חוף מוכרז. בחודשי הקיץ, באים לבקר בחוף צבי ים, המטילים ביצים בחוף.
לסיכום:

הבאנו לכם במאמר טעימה מרצועת חוף, המהווה שמורת טבע, ובית גידול למגוון רחב של צומח, וחיות בר.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן