מעקב עסקי

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

פעמים רבות בעלי חברות מבקשים לבצע מעקב אחר גורמים שונים בעסקיהם כמו אחר עובדים שונים על מנת לגלות פעולות הונאה פנימיות, מעקב אחר גורמים חיצוניים על מנת לגלות או למנוע מקרי הונאה, מעקבים לצורך הגנה על המותג או על הקניין הרוחני, על מנת למנוע גניבות ועוד. המעקבים לרוב מתבצעים באמצעים סמויים וניתן גם לשכור את שירותיהם של חוקרים פרטיים על מנת לבצע חקירות פנימיות של העסק ועוד.

בדיקת עיקוב

במידה ואדם חושש שעוקבים אחריו, הוא יכול להזמין חוקר פרטי על מנת לבצע בדיקת עיקוב. בבדיקה זו הצוות של החוקר הפרטי יבצע מעקבים סמויים אחרי האדם על מנת לגלות האם מתבצע מעקב כלשהו אחר האדם. בעת שמגלים שעוקבים אחר האדם, מתחיל החוקר הפרטי במהלך של גילוי הגורמים העוקבים וכוונותיהם על מנת לוודא האם מדובר במעקב שהינו עסקי בלבד או שמדובר במעקב עם מאפיינים פליליים. בדיקה מסוג זה נעשית בשיתוף פעולה מלא עם האדם שעליו מתבצעת הבדיקה.

מניעת גניבות מידע

על מנת למנוע מצב שבו אחד מהעובדים בעסק מנצל את מעמדו ומוכר סודות של החברה לחברות מתחרות, מזמינים בעלי חברות רבות מעקבים עסקיים אחרי עובדים בכירים או כאלו שיש להם גישה למידע רגיש של החברה. מעקבים אלו מקובלים גם על מנת לוודא האם עובד מסוים ראוי לקבל קידום וניתן לתכנן מעקב שכזה עם החוקר הפרטי.

כאשר מתבצעים מעקבים אחר החשודים יש לבצע אותם תוך שמירת מרחק על מנת למנוע מצב של חשיפת המעקבים. חשיפת המעקבים יכולה להזיק רבות לתיק שכן ברגע שאדם יגלה שעוקבים אחריו האדם יכול להתאים את התנהגותו וכמו כן להימנע בהמשך מפעולות שיכולות להזיק למעמדו. מסיבה זו כאשר חוקר פרטי חושד שאדם מגלה שעוקבים אחריו על פי סימנים שונים כמו כיוון המראות ברחב, הסתכלות אחורנית או אפילו נסיעה ללא מטרה על מנת לבדוק האם יש רכב שנשאר צמוד, יבדוק החוקר הפרטי האם הסימנים הללו הינם צירוף מקרים או שיש חשד ממשי שהאדם יהפוך ל- "אובייקט שרוף" אשר היינו אדם שמודע למעקב באופן מלא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן