קנה דירה בתל אביב וגילה שהיא נבנתה ללא היתר

אחד הכללים הראשונים שכל יועץ משכנתאות או עורך דין יתנו לכם לפני שתפנו לבנק לקבל משכנתא, הוא החובה לבדוק האם הדירה נעדרת חובות והאם כל המרכיבים בה מתקיימים כחוק. עם זאת, בהרבה מאד מקרים של רכישות דירה ובמיוחד כאשר לא מעורב בתהליך גוף גדול כמו בנק שיפקח על העסקה, עשויים להתגלע אי הבנות וחיכוכים, בדיוק כמו שקרה במקרה הבא.

עסקה מפוקפקת

לפני כעשר שנים רכש אדם דירה בדרום תל אביב, במחיר של 700,000 שקלים לצורך השקעה. זמן קצר לאחר ביצוע העסקה ובעוד שמרבית התשלום עבור הנכס עדיין לא הועבר לבעלת הדירה, גילה הקונה כי הדירה למעשה לא נבנתה בהיתר, וזאת במסגרת בדיקה שגרתית שערך לפני שביקש לשפץ את גג המבנה. עם זאת ולמרות הגילוי, שילם הקונה את החלק הנוסף בתשלום כעבור שבועיים כמתוכנן, והוא אף השכיר אותה לדיירים בהמשך כפי שהתכוון לעשות מלכתחילה.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון הזמנת מגוון סוויטות מפוארות וחדרים במלונות זמינים 24 שעות עם

התביעה

בעוד שהממצא החמור לא מנע מהקונה להמשיך לקיים את תכניותיו המקוריות באופן מוחלט, לפני כשלוש שנים הוא החליט לתבוע את המוכרת ואת עורך הדין שייצג אותה במכירה, בשל העובדה כי העדר הבנייה פגע בשווי הנכס וכן בקבלת אישורים אחרים הנוגעים אליו, כמו גם העובדה הבסיסית כי נמכרה לו תוך הסתרת מידע במכוון ובמרמה.

תוצאות המשפט

בתום דיונים שנמשכו כשלוש שנים, הוכרע לאחרונה פסק הדין על ידי השופטת נאווה ברוורמן בבית משפט השלום בתל אביב, לפיו יחויבו בעלת הדירה ועורך הדין שייצג אותה בשווי של 388,000 ש"ח. לאור העדויות שהוצגו בפניה, קבעה השופטת כי בעלת הדירה אכן הסתירה את עובדת העדר היתר הבנייה באופן מכוון, וכן הטיחה בעורך הדין כי פעל ברשלנות ובחוסר מקצועיות כשלא בחן – או הציג את הנתונים כיאות – בפני הקונה.

עם זאת כאמור הקונה פעל במשך 7 שנים ללא הפרעה בנכס והשכיר אותו בהתאם לתכניותיו, ועל כן ניכתה השופטת 20% מסך כספי הפיצויים, שנקבעו על ידי ההפרש שבין ערך הדירה ללא היתר לעומת ערכה המקורי, ובתוספת פיצוי בגין עוגמת נפש והוצאות משפט.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן