קובי מרימי האם הוא היה הנציג הצעיר ביותר באירוויזיון?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

עשרים שנה אחרי שנכנסה דנה אינטרנשיונל לדפי ההיסטוריה עם "ויוה" ועם מסר אדיר לעולם שבמובנים רבים הקדים את זמנו, רבים עדיין מתקשים להתאושש מהפסטיבל היפיפה שעליו ניצחה ישראל באירוויזיון 2019, בזכות זכייתה של נטע ברזילי שנה קודם לכן - וגם הפעם עם מסר חשוב לעולם ובפרט לעולם הבידור והפרסום.

אז נכון, אנחנו קצת (הרבה) משוחדים והאמת שהתחרות כבר התקיימה לפני מספר חודשים, אבל מבחינתנו כל עוד האירוויזיון הבא בהולנד לא התקיים והלפיד טרם הועבר, החגיגות נמשכות ובגדול. אז אם גם אתם חורשים את האינטרנט ושואלים את עצמכם מה עוד אפשר לחדש על התחרות שפשוט מסרבת להיגמר, הנה שאלה שאולי לא עסקתם בה עדיין: מי היה הנציג הצעיר ביותר בתחרות שנערכה השנה בישראל?

כמה מילים על האירוויזיון וגיל המשתתפים

הנה פרט טריוויה שאולי לא ידעתם: עד לשנת 1989 לא חלה הגבלת גיל (מינימלית כמובן) על משתתפי האירוויזיון, ולכן קרה מספר פעמים שלבמה הענקית הזו עלו ילדים צעירים מאד – בהם אפילו גילי נתנאל הישראלי שייצג אותנו עם גלית בורג בשיר "דרך המלך", בעודו בן 12 בלבד. עם זאת ובעקבות השתתפותה של מתמודדת צעירה אף יותר ממנו באותה שנה, הוחלט להגביל את גיל המשתתפים ל- 16 בלבד על פי תקנון התחרות, אולם מאז ועד היום היו בהחלט מי שניסו למתוח את הגבול.

אז איפה ממוקם קובי?

ומה קרה השנה? ובכן, אמנם אף מדינה לא שלחה הפעם מתמודד בן 16, אך השיאנית הצעירה ביותר בתחרות השנה היתה בלארוס ששלחה את זנה בת ה- 17, ובמקום הבא אחריה היתה מלטה ששלחה את מיקלה פאצ'ה בת ה- 18. המתמודד הבא שבלט השנה, ולא רק בשל גילו הצעיר, היה בילאל חסאני בן ה- 20 מצרפת, ואחריו עוד שורה של זמרים בשנות העשרים לחייהם.

קובי מרימי, אם כן, דוקא מוצב במיקום טוב באמצע – בגיל 28 ולצד שורה של נציגים בשנות העשרים המוקדמות לחייהם, או לחלופין בשנות השלושים המאוחרות, ניתן לומר כי הוא למעשה מייצב קו ממוצע פחות או יותר. ומי היה הנציג המבוגר ביותר בתחרות? תתפלאו לגלות שהיה זה הנציג הטורקי של סן מרינו (כן, לא התבלבלנו), הזמר ורופא השיניים סרהאט בן ה- 55.

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on linkedin
שתפו בלינקדין
Share on whatsapp
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן