קוסמטיקה וטיפולים באקנה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

קוסמטיקה וטיפולים באקנה

מתיחת פנים עם חוטים – עור הפנים שלנו נחשב לאזור רגיש ובמהלך השנים נוצרים בו פגמים כאלה או אחרים. בגילאי הבגרות למשל, אחד הפגמים המוכרים זהו האקנה. תופעת האקנה מתבטאת בפצעים מוגלתיים ודלקתיים רבים המופיעים בעיקר באזורי הפנים, הגב, הצוואר והחזה. פצעים אלה מוכרים לנו יותר בשמם העממי "פצעי בגרות", פצעים אלה, כשמם כן הם, מופיעים יותר בקרב בני ובנות נוער, אך לא בהכרח. הם יכולים להופיע גם בקרב אנשים בוגרים יותר.

גורמים אפשריים להופעת האקנה בעורכם

מתיחת פנים בחוטים מחירים – ישנם גורמים שונים העלולים להעצים את הסיכוי להתפרצות האקנה בעורכם, לפניכם מספר גורמים אפשריים:

אכילת סוכרים ושומנים- אכילה בלתי מבוקרת ומוגזמת של מאכלים המכילים סוכרים או שומנים רבים, מאכלים אלה עלולים להגביר את הסיכוי להתפרצות הארנה בעורכם ועל כן, מומלץ מאוד להפחית באכילת מאכלים אלה.
שינויים הורמונליים- שינויים הורמונליים עלולים באופן ישיר לגרום להתפרצות פצעי הבגרות בעורכם. לכן, פצעים אלה שכיחים בקרב בני ובנות נוער החווים שינויים הורמונליים משמעותיים בגילאי ההתבגרות. השינויים ההורמונליים בגיל ההתבגרות גורמים לפעילות יתר של בלוטת החלב, דבר העלול להשפיע באופן ישיר על הופעת האקנה.
נטילת תרופות מסוימות- ישנן תרופות מסוימות אשר מעוררות את פצעי האקנה, תרופות כגון סטרואידים. לכן במידה ואין חובה ליטול סטרואידים מומלץ להימנע מנטילת התרופה.
מתיחת פנים – במקרה שאף אחד מן הגורמים האפשריים מופיע אצלכם, קיים סיכוי שהאקנה שהתפרץ בעורכם הינו גנטי, תורשתי. לכן, בררו אם קיים רקע משפחתי של מחלת האקנה, אם כן יכול להיות שהאקנה שלכם עבר בתורשה.

כיצד ניתן לטפל בפצעי האקנה?

קיימים טיפולים שונים אשר בעזרתם ניתן להיפטר מפצעי הבגרות הטורדניים, כעת נעמוד על מספר דרכי טיפול אפשריות:

1. מתיחת פנים מחיר – ניתן לטפל באקנה באמצעות מריחת משחות ותכשירים קוסמטיים שונים שתוכלו לרכוש מהקוסמטיקאית. ניתן גם לעבור טיפולי פנים טבעיים אשר מסוגלים להשתלט על האקנה.
2. טיפול תרופתי- ניתן ליטול כדורים אנטיביוטיים הנקראים "ראקוטן", כדורים אלה מייבשים את העור הלוקה בפצעי האקנה, העור מתקלף ותחתיו נוצר עור חדש ונטול פצעים. כדורים אלה יכולים להינתן באישור רופא ובמרשם בלבד.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן