הקוסמטיקההטבעית – יתרונות וחסרונות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הקוסמטיקה הטבעית - יתרונות וחסרונות

קוסמטיקה טבעית יתרונות וחסרונות

דווקא כיום, כאשר מוצרי קוסמטיקה זמינים לכל אחד ברשתות הפארם והמחירים מתאימים לכל כיס, עולה הביקוש לקוסמטיקה טבעית.

סופרנו – מהי קוסמטיקה טבעית? קוסמטיקה טבעית מציעה אלטרנטיבה למוצרי הקוסמטיקה המיוצרים במעבדות ומכילים רכיבים כימיים וחומרים שונים. נשים רבות בוחרות כיום לרכוש מוצרים טבעיים, שהן יודעות בדיוק מה הם מכילים, על פני מוצרים תעשייתיים. מלבד הנקודה הזו, לקוסמטיקה טבעית יש יתרונות נוספים.

היתרונות של קוסמטיקה טבעית

שיער – היתרון הראשון של קוסמטיקה טבעית, הוא שאפשר ללמוד את הנושא ולאחר מכן גם להכין לבד תכשירי קוסמטיקה בבית. באופן זה גם יודעים בדיוק מה התכשיר מכיל וגם חוסכים כסף רב.

היתרון השני הוא, כפי שצוין קודם, שבתכשירי קוסמטיקה טבעיים אין רכיבים כימיים פעילים ולכן תכשירים אלו נחשבים ידידותיים לעור הפנים וגם לסביבה.

היתרון השלישי הוא שבניגוד לתעשייה הקוסמטיקאית הכימית, בקוסמטיקה טבעית יש אפשרות להכין תכשירים בהתאמה אישית לכל אישה, תוך כדי התחשבות בנתונים שונים כמו מצב העור, רמת היובש, גיל, גוון וכן הלאה.

למרות היתרונות הרבים, לקוסמטיקה טבעית יש גם חסרונות וחשוב להכיר אותם.

החסרונות של קוסמטיקה טבעית

אחד החסרונות הבולטים של תכשירי קוסמטיקה טבעית, זה תאריך התפוגה הקצר. מכיוון שתערובת החומרים מבוססת על צמחים ושמנים ממקור טבעי, ללא חומרים משמרים, התוקף של המוצרים קצר טווח.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מנושא הבטיחות. מוצרי קוסמטיקה המכילים חומרים כימיים, מיוצרים במעבדות על ידי פרמקולוגים, רוקחים וכימאים, אשר למדו שנים רבות והתנסו בתחום, וכל תכשיר חייב לעמוד בדרישות משרד הבריאות ולעבור בדיקות, כדי לקבל אישור הפצה ומכירה. בקוסמטיקה טבעית התחום פחות או יותר פרוץ וכל אחד יכול לייצר בבית תכשירים קוסמטיים ולנסות למכור אותם. למה זה חיסרון? מכיוון שהעובדה שמדובר בחומרים ממקור טבעי אינה הופכת אותם לבטוחים. יש שמנים שמתאימים לסוג עור מסוים ולאחר הם יכולים לגרום לאדמומיות ופריחה, יש חומרים מסוימים שאם מערבבים אותם יחד עלולים לגרום לכוויה בעור, ורשימת הנזקים האפשריים עוד ארוכה.

genesis – שימי לב שלא כל תכשיר שמתיימר להיות טבעי, הוא אכן כזה וזה יכול לבלבל. לכן, כשאת קונה תכשיר, בדקי היטב אילו רכיבים הוא מכיל ונסי אותו קודם על אזור נקודתי בעור, כדי לראות שאין תגובה אלרגית, גרד או אדמומיות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן