פשיעה בתל אביב

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אמנם ביחס למדינות מסוימות אחרות בעולם מדינת ישראל נחשבת לאחת שיחסית בטוח לחיות בה, אך עדיין נתוני הפשיעה משאירים רבים מאתנו בבתים בשעות הלילה. כמו ערים גדולות ומרכזיות נוספות בעולם, גם באזורים מסוימים בתל אביב ניתן למצוא תושבים שמפחדים באופן יום יומי וזאת מסיבות מוצדקות. כמו כן בתל אביב ניתן למצוא גם פשעים שאינם מאימים על התושבים באופן ישיר אך אכן מורידים מרמת החיים ופוגעים באנשים ספציפיים קשות.

סמים

תל אביב מתאפיינת בריכוז גבוה מאוד של משתמשים בסמים, בין אם קלים או קשים. גם אם שמים לרגע בצד את הסמים המסוכנים ביותר כדוגמת ההרואין שבהם משתמשים אחוזים קטנים מאוד מהאוכלוסייה, הרי שישנה תופעה קשה של אנשים מאזורים אחרים בארץ אשר מגיעים לתל אביב במיוחד על מנת להשיג סמים מסוכנים מסוגים שונים. בין שימוש נרחב בסמים במועדונים ובחוף הים ניתן למצוא בעיר אזורים בהם פגע הסמים גדול. בנווה שאנן לדוגמא, פעלו בעבר ואולי עדיין פועלות כנופיות אשר מוכרות סמים לכל דורש, בין אם מדובר בבני נוער או אנשים מבוגרים כאשר הדבר נעשה ללא פיקוח כלל. כמו כן כלים לצריכת סמים ניתן למצוא באזור נווה שאנן באופן חופשי במרכולים.

חיסולים בתל אביב

מפעם לפעם ניתן לשמוע בחדשות על ניסיונות חיסול בתל אביב כאשר לעיתים אלו צולחים ואף נפגעים עוברי אורח תמימים. אמנם הדבר איננו יום יומי אך משום שמדובר בעיר שמתגלגלים בה כספים רבים גם בשוק האפור בין אם באמצעות סחר בסמים, צווארון לבן ועוד, פושעים רבים מוצאים עניין בעיר. בשנת 2018 לבדה הינו עדין ליותר מניסיון חיסול מובהק אחד שמהם נפגעו עוברי אורח ושגרת יומם של רבים.

פשעים מצד הפליטים

דרום תל אביב מתאפיינת בריכוזים גבוהים של פליטים ממדינות כמו אריתראה. הפליטים נוהגים להתאסף במקומות מסוימים וכמו כן לשוטט ברחובות תל אביב. תושבים רבים באזורים אלו פוחדים ללכת ברחובות בלילה ומסיבות רבות, הפליטים אחראים על אחוז ניכר ממקרי הפשע בתל אביב וכמו כן חלקם משתייכים לכנופיות של ממש.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן