עוברים גם את המחסום הזה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

עוברים גם את המחסום הזה


בתקופת משבר כמו תקופה של פשיטת רגל, החוכמה היא להתרומם מעל המים ולחפש גלגל הצלה כזה שיסייע לפרנסה בתקופה הקשה ויוכל להוות מנוף לעתיד
לעצור במדרון

הליך פשיטת רגל הינו הליך שאינו סימפטי כלל, כל מה שסובב את ההליך: החובות, הנושים, בתי המשפט וכל הנספחים. בסופו של כל העניין האדם נאלץ לבקש בקשה לפשיטת רגל. לא מעט אנשים יתלבטו ואולי יגיעו בסוף לשערי הוצאה לפועל בשל העובדה שהם חוששים לגבי פרנסתם בתקופה של פשיטת הרגל, החשש של ההישרדות הכללית בתקופה זו גורמת לאדם לחכות מבלי לעשות דבר, עובדה שמדרדרת את המצב.

להכיר את האופציות

 אכן יש מקום להתלבט, חכם להתייעץ לפני שמגישים בקשה לפשיטת רגל עם עורך דין דיני עבודה. כן, חשוב וצריך לדעת את העובדות. אפשר ואולי אפילו כדאי להיכנס לעניין פתיחת עסק בזמן פשיטת רגל, אפשר להתפרנס ובכבוד. יהיו כאלו שימליצו להשתכר כשכיר על מנת להימנע ממערבולת נוספת של חובות בעקבות פתיחת עסק חדש. שתי האפשרויות קיימות והנתונים משתנים לפי העניין, אבל גם זו וגם זו עומדות על הפרק.

רווח מול הפסד

כאשר אדם נכנס למערבולת של  חובות, הוא לא יודע איך לצאת ממנה. הדרך הגרועה ביותר זה לגרור את זה עד הוצאה לפועל, אמנם כל עורך דין דיני עבודה לא ימליץ להכריז על פשיטת רגל אבל זה מצב טוב בהרבה מאשר מצב בו הוצאה לפועל משעבדים את המיטלטלין או אפילו לוקחים מכם את זכות הבחירה לגבי היציאה שלכם מהארץ. צריך לעשות מעשים בליווי מקצועי על מנת להימנע מטעויות שעשויות לעלות ביוקר.

להשמיע את קולכם

החוק מבקש לתת הזדמנות לאדם פושט הרגל להתפרנס בתקופה של פשיטת רגל, הוא יכול להירשם כעוסק פטור או מורשה, לפי העניין או סוג העסק, רק כמובן שכל פתיחת עסק בזמן פשיטת רגל תחייב אישור של בית המשפט, ייצוג טוב של עורך דין דיני עבודה יוכל לסייע בהליך של קבלת האישור מבית המשפט. ובניהול התיק בצורה מסודרת ואחראית מול רשות המיסים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן