כל מה שצריך לדעת על כלי התחבורה החשמליים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כל מה שצריך לדעת על כלי התחבורה החשמליים

לשוב לומר כי כלי התחבורה החשמליים הגיעו אל חיינו לפני לא מעט שנים עם דגמים שונים ומוגבלים ביכולות נסיעה לא גבוהות במיוחד. את כלי התחבורה החשמלי הראשון אנו מכירים בשם קלנועית. כלי תחבורה זה הינו קטן משמעותית מכל שאר כלי התחבורה השונים אשר קיימים כיום בשוק התחבורה ואף יכולות הנסיעה שלו דלות במיוחד. טווחי נסיעה של עד כמה עשרות קילומטרים בודדים במהירות נסיעה של עד 12 קילומטרים לשעה הפכו את הקלנועית הישנה לכלי תחבורה אידיאלי עבור בני גיל הזהב או בעלי מוגבלויות פיזיות שונות. אך כיום ניתן לומר כי ניתן למצוא מכונית חשמלית של ממש בשוק התחבורה אשר נעה במהירויות גבוהות לטווחי נסיעה ארוכים במיוחד.

כלי תחבורה חשמליים לכל דבר ועניין !

כפי שציינו לעיל לפני שנים רבות הכרנו את כלי התחבורה הראשון הנקרה קלנועית. כלי תחבורה זה הינו כלי קטן ובעל יכולות נסיעה דלות אך בשנים האחרונות עמלו לא מעט על מנת להצליח לייצר כלי תחבורה של ממש אשר נע על ידי חשמל בלבד. חשוב לומר כי כלי תחבורה שח ממש פירושו כלי תחבורה אשר מקביל ביכולותיו לכלי התחבורה השונים שאנו מכירים מעשרות השנים האחרונות אשר נעים על ידי דלקים בלבד.

מהירויות נסיעה גבוהות במיוחד

מכונית חשמלית אשר יוצרה לראשונה לפני מספר שנים בודדות מסוגלת לנוע במהירויות גבוהות במיוחד. חשוב לומר כי אף טווחי הנסיעה של מכונית חשמלית לא נופלות מטווחי נסיעה של כלי תחבורה רגיל אשר נע על ידי מילוי דלק בלבד. על כן חשוב לומר כי בשנים האחרונות התפתחותם של כלי התחבורה החשמליים שינו את כל פני שוק התחבורה בארץ ובעולם. הסוללות החשמליות החדשניות מאפשרות לכלי התחבורה החשמליים להצליח להגיע ליכולות נסיעה גבוהות במיוחד ועל כן אנשים רבין כיום בוחרים לנוע על ידי חשמל כתחליף טוב, חסכוני וירוק יותר לתנועה על ידי שריפת דלק.

כלי תחבורה חשמליים עברו לא מעט שינויים ושיפורים בעשרות השנים האחרונות. מדגם בסיסי בלבד הנקרא בקלנועית ועד מכונית חשמלית של ממש עברו לא מעט שנים ושיפורים משמעותיים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן