רכיבה בעתיקות קיסריה על אופניים חשמליים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

רכיבה בעתיקות קיסריה על אופניים חשמליים

במאמר הזה, נמליץ לכם על מסלול רכיבה על אופניים חשמליים קל, אך מרתק. במסע הרכיבה הזה, נחזור אחורה בזמן 2,000 שנה אל תקופת הורדוס. אנו נחזור לימי הזוהר של העיר קיסריה העתיקה. לימים בהם העיר שימשה כעיר נמל מפותחת ומרכזית, וכעיר תרבות. אנו נראה עתיקות של עיר מפוארת, ונמל חשוב. מומלץ לבצע את סיור הרכיבה סמוך לשקיעה. האוויר יותר נעים, ואנו נראה את השמש שוקעת אל חוף הים.
קצת היסטוריה על העיר קיסריה:

לעיר קיסריה, היו שמות נוספים. את העיר קיסריה העתיקה, בנה המלך הורדוס. ימי הזוהר של העיר קיסריה, היו בימי בית שני, בעת שלטונו של המלך הורדוס. סופה של העיר העתיקה, היה לאחר כיבושה בתקופת הביזנטים. התורכים, החריבו לגמרי את העיר. בתקופת הרומאים, הייתה אוכלוסיית העיר מורכבת מכמה עמים. הייתה התיישבות יהודית מכובדת. אך, היו בעיר גם נוצרים, מוסלמים, ושומרונים, ועמים נוספים.
שרידים של פאר והדר:

במהלך הרכיבה על אופניים חשמליים בשרידי העיר, תוכלו להתרשם בפאר ובהדר שבה נבנתה העיר. בעיר פעל בית שימוש ציבורי- שהיה נחשב נדיר ויוקרתי בימי בית שני. במהלך הסיור, תגיעו גם אל בתי המרחץ, ותוכלו להתרשם מהטכנולוגיות המשוכללות במושגים של אז לחימום המים, והעברת האוויר החם אל אמבטיות הרחצה.
ברוכים הבאים אל עיר הנמל העתיקה והחשובה:

במהלך הרכיבה על אופניים חשמליים בין עתיקות עיר הנמל, תוכלו להתרשם מכך שבמקום פעל נמל גדול וחשוב. במהלך סיור הרכיבה, תוכלו לראות את שובר הגלים המלאכותי שבנה המלך הורדוס. כאשר אתם רוכבים בין שרידי המבנים, תוכלו להיכנס בדמיון אל התקופה, ולדמיין נמל שוקק חיים.
לחזור אל "בן חור":

שרידי ה"היפודרום", יחזירו אותנו אל הספר ואל הסרט "בן חור". כאשר רואים את שרידי ההיפודרום הענק בעתיקות קיסריה, אפשר לדמיין את המרכבה של "בן חור", מתחרה במרכבתו של אויבו "מסאלה". ההיפודרום, היה אצטדיון ענק ששימש לתחרויות. למעשה, ניתן להשוות את ה"היפדרום" בקיסריה, אל אצטדיון טדי והארנה בירושלים. האצטדיון בקיסריה הכיל 10,000 מקומות ישיבה.
לסיכום:

השתדלנו במאמר זה להכניס אתכם אל האווירה שהייתה בקיסריה העתיקה. אמנם, במהלך הרכיבה על אופניים חשמליים תראו רק את השרידים ואת העתיקות, אך תוכלו בדמיון לחזור אחורה, ולראות שוק אמנים פעיל, תחרויות באצטדיון, ונמל שוקק חיים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן