דרום תל אביב היא היעד החדש למשפחות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

רבים חושקים לגור בתל אביב וזאת ממגוון רחב של סיבות. תל אביב הינה בעצמה המרכז, הכל קורה בתל אביב, יש בתל אביב הרבה עבודה, בתי ספר טובים, בילויים לכל הגילאים ועוד. כמו כן תל אביב מחולקת לאזורים כאשר מחירי השכירות או מחירי קניית דירה בצפון תל אביב יקרים יותר מאשר בדרום. אם בעבר כולם חשקו לגור במרכז או בצפון תל אביב, הרי שהיום ניתן לשים לב שדרום תל אביב היא היעד החדש בעבור משפחות.

אזורים שונים בדרום תל אביב

אחת הסיבות שמשפחות נמנעות ממגורים בדרום תל אביב הינה הפשיעה ששוררת ברחובותיה. הסיבה הזו מוצדקת ובאמת ישנם אזורים רבים בדרום תל אביב בהם אף משפחה כנראה לא תרצה לגור כמו בקרבה גבוהה מאוד לתחנה המרכזית מפני שההליכה ברחובות מסוימים באזור זה בלילה יכולה להיות מפחידה וכמו כן יש עדויות ממשיות על כך שישנה פשיעה ברחובות מסוימים באופן יום יומי ולכל אורך שעות היום, כל יום. יחד עם זאת, דרום תל אביב הינו אזור גדול המכיל שכונות ואזורים רבים. ללא ספק ישנם אזורים רבים בדרום תל אביב בהם משפחה יכולה לגור בבטחה ולתת לילדים לשחק בשקט וברוגע בפארק. בנוסף, האזורים הנחשבים ליותר בטוחים לתושבים בדרום תל אביב הינם גם אזורים נעימים יותר מבחינת היגיינה. כאשר בוחרים לגור באזור שאיננו הומה אדם בדרום תל אביב, הרי שהלכלוך והצחנה ברחובות יפחתו באופן ניכר.

בגלל המחיר

הבדלי המחירים בין השכרת או קניית דירות באזורים השונים בתל אביב יכולים להיות מאוד משמעותיים. מי שמעוניין לגור במרכז העניינים ולא רק קרוב כמו לגור ברמת גן או בראשון לציון, יכול למצוא בדרום תל אביב מחירים שיכולים להתאים לכל כיס ומסיבה זו גם ניתן למצוא בדרום תל אביב סטודנטים רבים השוכרים דירות. מהסיבה שהאזור מכיל סטודנטים רבים, הדבר מעלה גם את רמת האוכלוסייה והופך אותה לאיכותית. כמו כן גם ביפו ניתן למצוא אזורים נהדרים למשפחות הכוללים את המאפיינים השונים של דירה בדרום תל אביב.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן