כיצד כבשו אותנו כלי התחבורה החשמליים במרוצת השנים?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כיצד כבשו אותנו כלי התחבורה במרוצת השנים?

חשוב לומר כי הרעיון של כלי תחבורה אשר נעים על ידי חשמל בלבד ללא כל צורך במילוי דלק כלל נשמע די חדשני ופורץ דרך אך חשוב לומר כי אנו מכירים את כלי התחבורה הראשון אשר נע על ידי חשמל בלבד לפני שנים רבות. קלנועית היא כלי התחבורה החשמלי הראשון אותו אנו מכירים לא מעט שנים אך חשוב לומר כי בשנים הללו החלו לייצר לא מעט כלי תחבורה שונים אשר נעים על ידי חשמל בלבד ללא כל צורך בדלק כלל.

אופניים חשמליים

לאחר הופעתה המוצלחת של הקלנועית כמו אופניים חשמליים החלו לייצר בשנים האחרונות לא מעט כלי תחבורה שונים אשר יעבדו על אותו רעיון, תנועה על ידי חשמל בלבד בעזרתן של סוללות חדשניות ועוצמתיות. כיום ניתן לומר כי אופניים חשמליים הפכו להיות כלי התחבורה האידיאליים ביותר לתנועה עירונית בשל יתרון הגודל שלהן. על כן כיום כמעט ולא ניתן ללכת כחמש דקות ברוב ככל ערי ישראל מבלי לראות כמה וכמה זוגות של אופניים חשמליים. אך חשוב לומר כי אופניים חשמליים אלה לא מסוגלות להחליף את כלי התחבורה השונים בשל העובדה כי מהירותן לא גבוהה במיוחד וכן טווחי הנסיעה שלהן קצרים. על כן קיים צורך באפשרות של מכונית חשמלית של ממש.

תנועה בין עירונית על ידי כלי תחבורה חשמליים

כפי שציינו לעיל כלי תחבורה החשמליים כמו אופניים חשמליים על פי רוב מתאימים יותר לתנועה עירונית בלבד. חשוב לומר כי תנועה עירונית מסוגלת לסייע לנו רבות אך לא מספיקה על מנת להחליף את כלי התחבורה השונים אשק נעים על ידי דלק. על כן בשנים האחרונות החלו לייצר מכונית חשמלית של ממש. מכונית חשמלית מסוגלת לנוע טווחי נסיעה ארוכים במיוחד אשר מקבילים לכלי התחבורה השונים שאנו מכירים מזה עשרות שנים אשר זקוקים לדלק על מנת להצליח לנוע. כלי תחבורה חשמליים אלה כמו אופניים חשמליים אידיאליים גם עבור נסיעות בין עירוניות.

בשנים האחרונות יצרו לא מעט כלי תחבורה חשמליים שונים אשר לא זקוקים למילוי דלקים כלל. אל על פי רוב כלים אלה אידיאליים עבור תנועה עירונית בלבד. מכונית חשמלית לעומת זאת מסוגלת להחליף את כלי התחבורה אשר נעים על ידי דלקים גם עבור נסיעות ארוכות במיוחד.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן