חדש ברמת החיל: שכונה צמודה לתחנת חשמל

כאשר מדברים על צפיפות האוכלוסין בגוש גן מתייחסים לרוב לא רק לעיר תל אביב עצמה אלא למטרופולין כולו, מכפר שמריהו בצפון ועד ראשון לציון בדרום. תנופת הבנייה בכל האזורים הללו נדמית כלא פוסקת לעולם, וכן מוקמים באזור פרויקטים כמעט מדי יום כדוגמת תמ"א 38, פינוי בינוי ופרויקטי התחדשות עירונית.

עם זאת ובאופן מפתיע, עדיין ניתן לראות גם בעיר תל אביב עצמה שטחים שלמים שאינם מיושבים – ולא רק שאין בהם בנייני מגורים, אלא שהם נעדרים כל מבנה כלשהו, כמעט לחלוטין.

הסכם היסטורי

כדי לשנות את המצב ולאפשר הקמת דירות נוספות למגורים גם באזורים שעד לאחרונה היו נחשבים כ"שטחים מתים", חתמה בתחילת שנת 2019 חברת החשמל על הסכם העברה מול מדינת ישראל, לפיו מתחם ירקונים יועבר למדינת ישראל וכך יוכשר למגורים, בשטח המצוי בשכונת רמת החייל. ההסכם נחשב להיסטורי במיוחד לאור העובדה כי תנאיו נידונו מזה למעלה מעשרים שנה, כאשר רק לאחרונה ובעקבות מאמצים מרובים הוא נחתם סופסוף, בינואר 2018.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון בתי מלון למשפחות ולזוגות צעירים מקצועיים בתחום המלונאות ותיירות פנים עם

בשורה חדשה לצפון תל אביב

כבר שנים רבות שלא חלה התפתחות דרמטית בענף הנדל"ן בעיר תל אביב ובפרט בצפונה, ואילו שכונה צמודה לתחנת חשמל ברמת החייל משמעה שינוי אמיתי ובשורה טובה מאד לאזור, שתועיל לכל שכבות האוכלוסיה – הן זו המקומית והן אוכלוסיות חדשות שיבקשו להשתכן או להשקיע בה. פיתוח האזור יועיל לו מטבע הדברים במישור הכלכלי בשל צמיחת הנדל"ן שבו, אך גם מבינת חידוש תשתיות ופיתוח ענפים שונים כמו מסחר, חינוך, שירותים חיוניים ועוד.

הצפי לשנים הקרובות

בשלב זה עדיין נרקמות התכניות העירוניות למתחם ירקונים ברמת החייל, אולם בטאבו כבר הוחלט כי הוא יהיה מיועד למגורים, וייתכן כי חלק ממנו יוקצה גם לעסקים. עם העברת הבעלות על ידי חברת החשמל למדינת ישראל בפברואר 2019 הביע שר האוצר לשעבר משה כחלון תקווה כי סיום הבנייה ותחילת תהליך שיווק הדירות יחל כבר בסוף שנת 2020, אולם ייתכנו עיכובים בתכנית זו – בכפוף להתפתחות התהליך ולקצב הבנייה והפיקוח.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן