פרשת אמור (אייר)

פרשת אמור עוסקת בכמה דינים וזוהי מביאה לראשונה בספר התנ"ך את רשימת חגי ישראל המוכרים לנו מכיוון שאנו חוגגים אותם בכל שנה ומצוינים בה מועדים קדושים נוספים. פרשה זו הינה השמינית בספר ויקרא. לפניכם סיכום קצר של פרשת אמור, הדינים והחגים המצוינים בה.

פרשת אמור מתעסקת הרבה בנושאי טומאה וטהרה. בתקופת המקרא מושגים אלו נחשבו ליום יומיים בהרבה מאשר היום כאשר אדם מין השורה איננו פוגש אותם באופן תכוף. פרשת אמור מספרת למעשה על הכוהנים אשר היו אמונים אל שירות הקודש והיו צריכים להקפיד על טהרה והימנעות מטומאה באופן מובהק יותר משאר בני ישראל וכמו כן במיוחד הכהן הגדול אשר שירת בתפקיד חשוב וזה נדרש להקפדה ברמת חומרה גבוהה יותר מאשר הכוהנים האחרים.

בהמשך הפרשה מצוינים המועדים הקדושים ליהודים וכמו כן מפורטות גם מצוות השייכות לכל מועד. בין המועדים הקדושים שמצוינים ניתן למצוא את השבת, הנפת העומר וספירת העומר, ראש השנה, פסח, יום הכיפורים וסוכות. בסופה של פרשת אמור עולה סיפור על שני אנשים שרבו כאשר במהלך המריבה אחד מהם הזכיר את שם אלוקים בעת שקילל את האדם השני. האדם עמד בפני משה לדין כאשר זה הוצא מין המחנה ונגרם באבנים.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון הזמנת מגוון סוויטות מפוארות וחדרים במלונות מבינים עם ניסיון רב

דיני הקורבנות

בפרשת אמור מצוין שאסור להביא אל בית המקדש קורבנות שהינם בעלי מום. ישנם דינים נוספים אשר קשורים לקורבנות המובאים אל בית המקדש כאשר אין להביא שור בתור קורבן לבית המקדש, כבשה או עז בשבוע הראשון מאז לידתם אל בית המקדש ושאין לשחוט פרה ואת ילודה באותו היום.

משפחות הכוהנים

בין הקורבנות השונים, חלקם מותרים לאכילה לכוהנים בלבד ואסורה לזרים אך עבדיו ושפחותיו מותרים באכילה. כמו כן גם בת של כהן יכולה לאכול את קורבנות אלו איך בעת שזו מתחתנת עם גבר שאיננו כהן האיסור חל גם עליה. במידה ובעלה של אישה זו נפטר ואין להם בנים זכרים משותפים, האיסור באכילת קורבנות אלו מתבטל אך מותר לה לאכול את קורבנות אלו רק בבית אביה

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן