פרשת השבוע א' בניסן תזריע-מצורע

אמנם פרשת השבוע "תזריע" ו-"מצורע" הינן פרשות נפרדות אך ברוב השנים קוראים אותן ביחד וכמו כן אלו גם עוסקות באותם הדינים. דיני הצרעת ומה אדם צריך לעשות בעת שלקה בצרעת.

דין יולדת

בפרשת תזריע נקבע כי אישה שיולדת נחשבת לטמאה ועל זו לעבור תהליך של היטהרות. כאשר אישה יולדת בת היא נחשבת לטמאה למשך 14 יום וכאשר זו יולדת בן תחשב טמאה לשבוע בלבד. בעת שאישה יולדת נחשבת לטמאה ובהתאם למין הילוד אסור עליה הכניסה למקדש ובכל חפת הנחשב לקדוש. האיסורים האלו חלים על אישה שילדה בת למשך 66 ימים וכחצי מין הימים במידה וילדה בן. בתום תקופה זו צריכה היולדת להקריב קורבן חטאת.

פרשת השבוע מספרת על הצרעת, המחלה המקראית העתיקה שמוכרת לנו בעיקר מספרי ההיסטוריה והתנ"ך. בעת שאדם חלה בצרעת, הוא היה צריך לבוא אל הכוהן על מנת לקבל ממנו הוראות פעולה וכמו כן לצאת מחוץ למחנה עד שזה יטהר. על פי הפרשה, גם בגדים יכולים ללקות בצרעת אשר נקראת "צרעת הבגד". במקרה כזה על אדם שבגדיו לקו בצרעת הבגד לבוא בפני הכוהן גם כן על מנת שיטפל בטהרה. במקרים מסוימים יורה הכוהן על שריפת הבגד או רק על כיבוס חלקים ממנו במים.

מלון בוטיק בטבריה ובצפון מרכז ספא עם מבחר טיפולי גוף בריאות ויופי על ידי טובי המטפלים

צרעת הבית

אלוקים אמר למשה שכאשר יכנסו אל הארץ המובטחת, כליהם לוודא שאין צרעת בבתיהם. כמו במקרים בהם אדם או רק בגדיו לוקים בצרעת, יש לפנות את הרהיטים וכל החפצים מהבית וזאת לפני שקוראים לכהן על מנת למנוע מצב שבו הכהן קובע שהבית טמא וכך גם דין כל החפצים. לאחר הקריאה לכוהן זה יצווה לסגור את הבית החשוד בצרעת למשך שבוע כאשר במידה והצרעת מתפשטת במהלך זמן זה יורה הכוהן לשבור ולהחליף את האבנים הנגועות בצרעת באבנים טהורות. במידה ולאחר מכן שוב מופיעה צרעת הבית, יורה הכוהן על הריסת הבית לגמרי ובנייתו מחדש.

טקסי ההיטהרות שהכוהן מקיים כדי לטהר בתים ובני אדם דומים זה לזה רק שטקס הטיהור בבתים מתקיים רק לאחר החלפת לבנים נגועות.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן