פרשת חוקת (תמוז)

משה מכה בסלע:

כאשר בני ישראל חונים בקדש בו מתה ונקברה האחות של אהרון ומשה, מרים, היום היהודים צמאים למים והתלוננו על דבר הוצאתם ממצרים מפני שהמקום הנוכחי רע. כתגובה לתלונתם של היהודים אלוקים מצווה על משה ואהרון לדבר אל סלע על מנת שיצא ממנו מים. בעת זו משה מכה בסלע פעמיים והמים מתחילים יוצאים מהסלע ומרווים את צימאונם של בני ישראל. מהסיבה שמשה ואהרון הכו בסלע במקום לדבר עמו כמו שצווה על ידי הבורא, נאסר עליהם להיכנס לארץ המובטחת.

בדרכים לארץ המובטחת

משה שולח מלאכים אל מלך אדום בעת שהם חונים בקדש ובעזרתם הוא מזכיר למלך את הקרבה המשפחתית ביניהם מפני שאדום הוא עשו. בנוסף הוא מתאר בפני אדום את הטלטלות שעברו בני ישראל במצרים עד לעת שבא הבורא והצילם. משה למעשה מבקשה מאדום לעבור דרך ארצו אל ארץ ישראל אך מלך אדום מסרב לבקשתו ואפילו יוצא לעברם עם צבאו. בני ישראל אינם מעוניינים במלחמה עמו ולכן עוזבים את קדש.

מלונות בצפון הזמנת מגוון סוויטות מפוארות וחדרים במלונות זמינים 24 שעות עם

פטירתו של אהרון

בהמשך חנו בני ישראל בהור ההר ושם התוודע אהרון שהוא עומד למות. אלוקים מצווה אליו לעלות עם משה ואלעזר בנו אל הור ההר ושם משה מפשיט את אהרון מבגדי הכהונה ומלביש את אלעזר שאמון על מילוי מקומו. במקום זה נקבר אהרון ולאחר מכן בני ישראל מתאבלים על מותו של אהרון במשך חודש ימים.

בהמשך כנענים נלחמו בבני ישראל וגבו מהם שבי. היהודים מתפללים לאלוקים על מנת לנצח במלחמה ולאחר תפילתם אלו מצליחים לנצח את הכנענים.

מהסיבה שהיהודים לא הורשו לעבור דרך אדום הם נאלצו לצעוד בדרך ארוכה יותר. במהלך הדרך היהודים מתעייפים ומתלוננים על אלוקים. אלוקים החליט להעניש את בני ישראל על תלונתם ושולח אליהם נחשים אשר הורגים רבים מבניהם. בעת זו הם התחרטו על תלונתם ומעשיהם והם בקשו להסיר מעליהם את הנחשים ומשה יוצר לאחר קבלת ציווי מאלוקים נחש נחושת אשר מיועד לבני ישראל שכאשר אלו מקבלים הכשת נחש הם אמורים להסתכל עליו ולהירפא.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
מלונות במרכז ובצפון מלונות המומלצים ביותר זמינים 24 שעות עם הנכונות והרצון שתיהנו

שומרים על הצביון המיוחד של המדינה – גם בממשלה החדשה

כולנו יודעים עד כמה משמעותית היא מדינת ישראל בתור מדינתו היחידה של העם היהודי. אף אחד לא מערער על חשיבותה של המדינה ועל משמעותה, אבל יש רבים בציבור הישראלי שתופסים את הצביון היהודי בתור הגורם החשוב ביותר שעליו צריך לשמור.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
מלון בוטיק בטבריה ובצפון מלונות המציעים מגוון פעילויות ובידור לילדים ונוער בעלי ניסיון רב בתחום

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »
דילוג לתוכן