רכבי הדממה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אנו רגילים מזה עשרות שנים לכלי תחבורה אשר נעים על ידי מנועים הזקוקים למילוי דלק. מנועים אלה על פי רוב מרעישים במיוחד בשל העובדה כי בעת פעולתם הם שורפים את הדלק על מנת לנוע. על כן חשוב לומר כי רוב ככל כלי התחבורה שאנו מכירים כיום על הכבישים מרעישים במיוחד בעת הנסיעה.

ללא רעשי מנוע כלל

נתון זה גרם לנו עם השנים להשתמש בחוש השמיעה שלנו כאשר אנו נוהגים על הכביש או חוצים מעבר חצייה. במידה ואנו לא שומעים רכב מתקרב בעת חציית כביש אנו פעמים רבות לא טורחים לסובב מבט ולוודא כי אכן אין רכב אשר מתקרב לעברנו במהירות. על כן חשוב לומר כי כיום ישנם כלי תחבורה חדשניים אשר נעים בצורה שקטה למדי אשר עלולים לגרום לנו לחצות כביש בצורה מסוכנת ולא זהירה כאשר הם מתקרבים לעברנו במהירות.

הסוף לשימוש בחוש השמיעה

חשוב לומר, כי כאשר אנו סומכים על חוש השמיעה שלנו בעת מעבר כביש אנו מסתכנים. אך בשל רעש המנוע החזק על פי רוב אם לא שמענו כלי רכב באמת אין אחד כזה. אך כיום ישנה מכונית חשמלית חדשנית אשר נעה על ידי חשמל בלבד. מכונית חשמלית מצוידות במנועים מיוחדים ושקטים למדי אשר נעים על ידי חשמל בלבד ללא כל צוקך בשריפת דלק. על כן כלי תחבורה חשמליים וחדשניים אלה נעים בצורה שקטה כמעט לחלוטין מה שעלול להטעות אותנו בעת מעבר הכביש.

נוחות מירבית וחיסכון אדיר של עד עשרות אחוזים !

על כן חשוב לומר כי מכונית חשמלית נעה על ידי מנועים מתקדמים בצורה שקטה למדי אשר מהווה יתרון משמעותי לנהגים אל סיכון ממשו להולכי הרגל. חשוב לומר כי תנועה שקטה משפרת משמעותית את נוחות הנסיעה ועל כן כיום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים לעבור לכלי התחבורה החשמליים.

כמו כן חשוב לומר, כי מכונית חשמלית חסכונית בעשרות אחוזים בהשוואה לכלי התחבורה שאנו מכירים כיום אשר זקוקים לדלק על מנת להמשיך לנוע. ללא כל צל של ספק ניתן לומר כי כלי התחבורה החשמליים תפסו את ראשון שוק התחבורה ביד רמה עם נוחות מרשימה וחיסכון אדיר של עד אלפי שלקים מידי חודש.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן