מה הם כתמי פיגמנטציה? ממה נגרמים? כיצד ניתן לטפל?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כתמי פיגמנטציה נגרמים ביום בהיר אחד. תרתי משמע- כיוון שלרוב נגרמים בשל חשיפה ושמש והתעוררות של תאים שמכהים עור בהיר או מבהירים עור כהה. כל בעלי העור חשופים לכתמי הפיגמנטציה, כאשר מעבר לאור השמש, לעיתים הכתמים נגרמים בשל חשיפה לקרינה מסויימת, או פשוט בגלל סוג עור מסויים.

כתם הפיגמנטציה, שעשוי להופיע גם על שאר הגוף ולא רק על עור הפנים, מקנה מראה לא אחיד, ולעיתים אף מלוכלך או שעיר.

ברשתות הפארם השונות ישנם תכשירים המיועדים לסיוע לכתמי הפיגמנטציה, אך התכשירים לא תמיד מצליחים להעניק את הטיפול העמוק והחודרני הנדרש על מנת לטל בכתם הפיגמנטציה מהשורש שלו.

רק טיפול חודרני למעמקי העור יוכל לסייע בהעלמת כתם הפיגמנטציה, כאשר ניתן לבצע טיפול שכזה במרפאות המיועדות לטיפולים אסטטיים.

על מנת לבצע טיפול שכזה, יש להגיע למרפאה, מומלץ לאחר קבלת המלצות כמובן, ולשבת עם הצוות המקצועי על מנת לקבל הכוונה וייעוץ כיצד מומלץ לטפל בכתם הפיגמנטציה או בכתמים, סדרת הטיפולים הנדרשת- אם בכלל, וכן העונה המומלצת לביצוע הטיפול. ייתכן, שאם כתם הפיגמנטציה נגרם בשל החשיפה לשמש בקיץ, תמליץ המרפאה לבצע את הטיפול בימי החורף, על מנת שניתן יהיה לשמר טוב יותר על העור לאחר הטיפול.

הטיפול כאמור יותאם לסוג העור וכן לגודל הכתם והשורשיות שלו, וכך גם החומרים יותאמו בהתאם, עומק החדירה שלהם ואיכותם.

במידה והטיפול יעבור כראוי, תוכלו מיד לאחריו להמשיך עם שגרת היום שלכם.

על הטיפולים הללו מומלץ לחזור אחת לכמה זמן, על מנת למנוע חזרת כתם הפיגמנטציה לעור הפנים או הגוף.

כמו כן, מומלץ ביותר להשמע להוראות ולהימנע חשיפה ישירה לשמש או חשיפה ישירה לכל גורם אחר המוביל להופעת כתם הפיגמנטציה על העור (אלא אם כן מדובר בגנטיקה, ואז ההמלצה תהיה ככל הנראה טיפול בקרם מסויים לצורך שמירה על העור ומניעת הופעת הכתם בשנית).

חשוב מאוד להקפיד להגיע לכלל הטיפולים שנקבעו, כמו גם לשמור על העור על פי ההמלצות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן