נבחרת כדורעף נשים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

עם חזרתו של אריה לינגר למאמן, נבחרת הנשים של ישראל לכדורעף זכתה לחשיפה רבה. למעשה, הנבחרת קיבלה את הכינוי "פרוייקט זלינגר" שהתחיל עוד בשנת 2007 במטרה להעפיל למשחקים האולמפיים בשנת 2012. השחקניות של הנבחרת התאמנו כל יום במכון ווינגייט ואלו הובילו את הכדורעף הישראלי לרנסאנס כאשר הופיעו באליפות אירופה.

תחת ההדרכה של זלינגר, שיחקה נבחרת הכדורעף נשים עם נבחרות גרמניה, סרביה ובגליה הנחשבות לנבחרות מהבכירות שבאירופה כאשר לחלקן היא הפסידה אך בהמשך הזמן היא הופיעה במוקדמות אליפות העולם אך נוצחה במשחק הרביעי. יש לציין שהפער היה צמוד. אמנם היא ראתה הפסדים נוספים אך זו הגיעה גם לשלב הבא שבו היא נכשלה והגיעה למקום השלישי בלבד ללא כרטיס לאליפות העולם.

אליפות אירופה 2015

באליפות אירופה לכדורעף נשים שנערכה בבלגיה והולנד הייתה נבחרת הנשים עדיין תחת הדרכתו של זלינגר עברה את שלב המוקדמות הראשון. הטורניר החל בהפסד שלוש אחד אך באופן מידי הקבוצה הדהימה את המארחות כאשר ניצחה את צרפת שלוש אפס והמשיכה לניצחון על שבדיה. הטורניר השני היה במכון ווינגייט ונפתח בניצחון נוסף על שבדיה וגם על הונגריה אך כאשר שיחקה מול צרפת שוב, היא הובסה באופן טוטאלי ולא עלתה לפלייאוף.

אליפות אירופה 2017

תחת אימונו של זלינגר, נבחרת כדורעף הנשים פתחה את דרכה במוקדמות אליפות אירופה 2017 במסגרת בית רביעי בטורניר הראשון אשר נערך בפורטוגל. הנבחרת הישראלית פתחה בהפסדים לשלושה קבוצות וגם בטורניר השני אשר נערך בקרואטיה, הפסידה נבחרת ישראל לכל 3 הנבחרות האחרות תובעת זו סיימה את דרכה באליפות.

זלינגר בחוץ, קוקריני בפנים

בשנת 2017 החל את דרכו המאמן האיטלקי המנוסה ג'וזפה קוקריני כמאמן הראשי של נבחרת כדורעף הנשים במסגרתו של פרוייקט 2024. המאמן הינו בעל ניסיון רב בליגה הבכירה באיטליה וגם בפולין והוא היה אחראי על הכשרת המאמנים באיגוד הכדורעף האיטלקי. בשנת 2019 יהיה היורו-וולי  שיהיה הראשון לכלול 24 נבחרות אך ישראל ששובצה לבית עם בלגיה, איסלנד וסלובניה סיימה את אותו במקום השלישי וכך נקבע כי היא לא תעפיל לאליפות אירופה 2019.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן